Blog

Nowa siedziba

Aleksandra Fierek-Pater

1.5.2021

Szanowni Państwo,

Niniejszym informuję, że z dniem 1 maja 2021 roku FD Kancelarii Radcy Prawnego Aleksandry Fierek-Pater zmienia adres z dotychczasowego na:

FD Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Fierek-Pater
al. Grunwaldzka 76/78, lok. 119
80-244 Gdańsk

Numery telefonów oraz adresy e-mail pozostają bez zmian.

Uprzejmie proszę o uwzględnienie powyższej zmiany w kierowanych pismach oraz wystawianych fakturach.

Porady prawne

Aleksandra Fierek-Pater

14.3.2020

Szanowni Państwo,

W związku z obecną sytuacją do dnia 31 marca 2020 roku porady prawne będą prowadzone jedynie on-line (biuro@fdkancelaria.com).

Obsługa prawna będzie prowadzona bez zmian.

Życzenia Wielkanocne

Aleksandra Fierek-Pater

21.4.2019

Z okazji Świąt Wielkanocy składamy wszystkim Klientom najlepsze życzenia.

Niech ten szczególny okres będzie czasem zadumy, wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości.

Życzenia Wielkanocne

Wesołych świąt

Aleksandra Fierek-Pater

24.12.2017

Przed nami Święta Bożego Narodzenia.

Z tej okazji składam Państwu najlepsze życzenia zdrowych, rodzinnych Świąt w atmosferze domowego ciepła oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.

Radca prawny Aleksandra Fierek-Pater

Wesołych świąt

Czy można zrzec się spadku jeszcze za życia spadkodawcy

Aleksandra Fierek-Pater

4.7.2017

Jedyną możliwością zapewnienia sobie spokoju z niechcianym spadkiem jeszcze za życia spadkodawcy jest zawarcie umowy o zrzeczeniu się dziedziczenia.

Umowę taką można zawrzeć wyłącznie w formie aktu notarialnego (u notariusza). Każda inna forma jest nieważna.

Oczywiście zawarcie umowy o zrzeczenie się dziedziczenia uzależnione jest od woli zawarcia takiej umowy przez obie strony – przyszłego spadkodawcę i przyszłego spadkobiercę. Powyższa umowa automatycznie obejmuje dzieci i wnuki, chyba, że co innego wynika z umowy.

Kiedy ZUS może żądać zwrotu nienależnie pobranych świadczeń

Aleksandra Fierek-Pater

13.3.2017

ZUS może żądać od osoby, która pobrała nienależne jej świadczenie z ubezpieczeń społecznych, jego zwrotu wraz z odsetkami. Może też dochodzić tego zwrotu od płatnika, który podał nieprawdziwe dane.

Świadczenia uważamy za nienależne tylko wtedy, gdy pobierający je był właściwie pouczony o okolicznościach skutkujących brakiem prawa do ich pobierania. Zatem ZUS, żądając zwrotu wypłaconego świadczenia, musi wykazać, że osoba pobierająca dane świadczenie była odpowiednio pouczona, że świadczenie to już jej nie przysługuje lub uległo wstrzymaniu, a mimo to nadal je pobierała.

Nienależnie pobrane świadczenie podlega zwrotowi w wysokości brutto. Jednak należy pamiętać, że możliwość żądania zwrotu jest ograniczona czasowo, a więc decyzja w przedmiocie zwrotu, powinna ograniczyć zakres tego rozstrzygnięcia do kwot wypłaconych za ostatnie trzy lata jego pobierania.

Nie udzielamy porad prawnych przez telefon

Aleksandra Fierek-Pater

6.3.2017

Udzielenie konkretnej i profesjonalnej porady wymaga czasu i zaangażowania. Na początek należy dokładnie ustalić stan faktyczny, zapoznać się z dokumentami, ustalić czy przepisy odnoszące się do danej sprawy na przestrzeni lat się nie zmieniły.

Każdą sprawę staramy się traktować indywidualnie. Chcemy aby udzielona przez nas porada była konkretna, zrozumiała dla klienta, aby wszystkie zagadnienia zostały wyczerpująco wyjaśnione. Poza tym nie zawsze możemy odebrać telefon.

Podpisywanie faktur podczas zwolnienia lekarskiego

Aleksandra Fierek-Pater

23.2.2017

Klienci często pytają czy podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim mogą podpisywać faktury.

Otóż Sąd Najwyższy wskazał, iż podpisywanie w trakcie zwolnienia lekarskiego dokumentów finansowych, sporządzonych przez inną osobę oraz formalnoprawne prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, w przypadku gdy osoba ją prowadząca jest równocześnie pracodawcą i wyłącznie w zakresie jej obowiązków leży nadzór nad działalnością firmy.

Zgodnie z powyższym przedsiębiorca nie musi posiłkować się pełnomocnikami w podpisywaniu dokumentów niezbędnych do prowadzenia działalności.

Wesołych świąt

Aleksandra Fierek-Pater

23.12.2016

Dziękując Państwu serdecznie za dotychczasową współpracę pragniemy złożyć życzenia ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym nowym 2017 roku

Wesołych świąt

Drugi rok naszej kancelarii

Aleksandra Fierek-Pater

2.12.2015

Czas leci już drugi rok Kancelarii na rynku minął!

Jednocześnie dziękujmy Państwu za dotychczasową współpracę, znakomite relacje biznesowe, a przede wszystkim za okazaną życzliwość i zaufanie jakim nas obdarzyliście.

Wesołych świąt

Aleksandra Fierek-Pater

4.4.2015

Wszystkim naszym Partnerom, Współpracownikom i Klientom z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęści i radości, oraz samych słonecznych dni

Wesołych świąt

Formularz kontaktowy

Aleksandra Fierek-Pater

4.4.2015

Wszystkich klientów kierujących do nas zapytania przez formularz kontaktowy prosimy o podawanie danych do kontaktu (telefon bądź adres email). W przeciwnym razie nie mamy możliwości odpowiedzi na Państwa pytania.

Życzenia noworoczne

Aleksandra Fierek-Pater

31.12.2014

W związku z nadchodzącym Nowym Rokiem chcemy podziękować Państwu za dotychczasową współpracę oraz życzyć samych wspaniałych dni, wszelkiej pomyślności i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

O nas

Kancelaria powstała i funkcjonuje z myślą o Klientach, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy w obecnej, wyjątkowo skomplikowanej rzeczywistości prawnej

Facebook

Polub na Facebooku

Adres

FD Kancelaria Radcy Prawnego
Aleksandra Fierek-Pater
al. Grunwaldzka 76/78, lok. 119,
80-244 Gdańsk

607 920 771
biuro@fdkancelaria.com